Balık Çeşitleri
 • Akya


  Lichidae familyasından olup bilim adı Lichia amia dır. Bu familyaya mensup Lichia vadigo ve Lichia glauca isimlerini taşıyan iki türü daha vardır. Akya'yı İstanbul balıkçılarından bir çoğu, Lüfer veya Kofananın irisi olarak tanır. Aynı türden değildirler. 


 • Alabalık


  Alabalık (Salmo trutta), Salmonidae familyasının en tanınmış üyesidir ve Somon balığı ile yakın akrabadır. "Alabalık" diye adlandırdığımız balıkların ama hepsi sadece Salmo cinsine ait değillerdir. Salmonidae ailesinin arta kalanını oluşturan Oncorhynchus ve Salvelinus cinslerine ait olan balıkların bazılarınada "Alabalık" denilir.


 • Barbunya


  Barbun (Mullus barbatus), Mullidae familyasından bir balık türü. Vücut yanlardan basık, oval şekilde baş irice yandan görünüşü buruna doğru yuvarlak, alnı dikey, yüzgeçleri sarı, vücudu pembe-kırmızı, baş, vücut büyük, kolayca dökülebilen pullarla kaplı, alt çenenin altında uzunca iki bıyığı vardır.


 • Çaça Balığı


  Hamsi'ye çok benzeyen bir türdür. Boyları 15 cm uzunluğunda olabilmektedir. Bu balığın ekonomik yönden önemi ringa balığı ile sardalya derecesinde değildir. Ringa balığı gibi derinlerde yaşar, fakat her yıl sayılamayacak kadar kalabalık sürüler halinde Kuzey Avrupa kıyılarında ve sığ sularda ortaya çıkar. 


İlk Geri1 2 3 4 5İleri Son
Telefon 0 212 852 41 41 Çalışma Saati: 10:00-23:00
Paket Servis
 • Günlük taze balık çeşitlerimiz ile

  evlere paket servisimiz vardır.

  0212 852 41 41

  0530 151 75 75